Przygotowanie forniru, ze względu na jego grubość, wymaga nie tylko dużego doświadczenia, ale również zastosowania odpowiednich, precyzyjnych maszyn. Pierwszym etapem przygotowania forniru jest frezowanie. W celu uniknięcia widocznego połączenia liści, objawiającego się zapadniętym lakierem na linii łączenia, wykorzystujemy bardzo precyzyjne frezarki wysokoobrotowe z diamentowymi narzędziami.

Dzięki zastosowaniu tak nowoczesnych i precyzyjnych maszyn krawędzie pozostają idealnie równe, a włókna nie oddzielają się od siebie. Kolejnym etapem przygotowania forniru jest połączenie pojedynczych liści w większą powierzchnię. Stawiając na wysoką jakość oferowanych przez nas mebli, wykorzystujemy tradycyjną maszynę do szycia forniru z nitką klejową, która jest wolniejsza od spajarki stykowej, ale nie pozostawia spoiny. Zdarza się również, że w przypadku egzotycznych, kruchych fornirów należy zastosować jeszcze starszą metodę, jaka jest papier klejący.

Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze i wilgotności dla poszczególnych gatunków drewna. Zbyt suche środowisko może spowodować spękania okleiny, a zbyt wilgotne może spowodować rozszerzenie porów po sklejeniu.