Firma FORNIT Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej i realizuje projekt: „Wdrożenie na rynek ulepszonego produktu w postaci mebli o podwyższonej trwałości w konstrukcji sklejanej z doklejką z litego drewna”.

Celem projektu jest wdrożenie nowej technologii umożliwiające wytworzenie produktów o podwyższonych parametrach użytkowych i wyższej jakości. W ramach projektu Wnioskodawca zakupi urządzenie do okleinowania oraz urządzenie do osadzania kołków.

Projekt jest zgodny z celami określonymi w TPST WSL oraz w SZOP FE SL 2021-27 i prowadzi do dywersyfikacji gospodarczej firmy działającej w podregionie górniczym objętym transformacją.

Realizacja projektu pozwoli podnieść konkurencyjność produktu co doprowadzi do rozszerzenia rynków zbytu i odejścia od branży okołogórniczej jednocześnie pozwoli uzyskać ulepszony produkt w ramach procesu o znacznie mniejszym obciążeniu dla środowiska naturalnego.

Grupą docelową projektu są osoby oraz kontrahenci, dla których istotne są założenia realizacji zasad horyzontalnych w tym w zakresie zrównoważonego przemysłu z naciskiem na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę podczas tworzenia wyrobów.

Wartość projektu : 1 999 400,00 zł

Wartość dofinansowania z UE: 822 830,00 zł

Źródło finansowania: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji)

Informujemy, że FORNIT Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach Działania 3.2 Innowacje w MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 pt. „Wdrożenie do produkcji innowacyjnego produktu – budki medycznej” (Numer wniosku WND-RPSL.03.02.00-24-02H6/20)

Celem przedmiotowego projektu jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku krajowym i międzynarodowym poprzez rozpoczęcie produkcji i wprowadzenie na rynek nowego innowacyjnego produktu – budek medycznych pozwalających zintegrować w sobie sprzęt do diagnostyki medycznej.

Efektem realizacji projektu będzie wdrożenie do produkcji budki medycznej z wyposażeniem pozwalającym na samodzielne przeprowadzenie przez pacjenta podstawowych badań medycznych.

Wydatki kwalifikowane: 3 690 000, 00 zł
Kwota dofinansowania: 1 291 500,00 zł