KIM JESTEŚMY

stolarnia

Historia

Historia naszej działalności sięga XIX wieku, kiedy to Jan Pieczara zajął się obróbką drewna, produkując koła i beczki. Zamiłowanie do tego fachu odziedziczył po nim syn Stanisław, który rozwijał swoje umiejętności, uczęszczając do szkoły w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po ukończeniu szkoły w latach 30 ubiegłego wieku uruchomił w Ciężkowicach tartak i wytwórnię oklein. Niestety okres II wojny światowej przyczynił się do zahamowania rozwoju młodego przedsiębiorstwa, natomiast okres Polski Ludowej zatrzymał jego działalność całkowicie poprzez zarekwirowanie większości maszyn.

DOŚWIADCZENIE

Kilka pozycji obrazujących nasz udział w rynku meblarskim

Meble biurowe
Kompleksowe projekty
Gastronomia i Hotelarstwo
Wyposażenie targowe
Stolarka okienna

Młody i ambitny Stanisław nie dał jednak za wygraną, zmieniając profil działalności firmy. Postanowił skupić się na produkcji jednostkowej, wymagającej dużych umiejętności manualnych. W takiej formie zakład działał aż do jego śmierci w roku 1981. W latach 80-tych prowadzenie firmy przejął Marek Pieczara, który wykorzystując zmniejszające się obostrzenia w prowadzeniu prywatnej działalności, rozpoczął stopniowe zwiększanie zatrudnienia, co w konsekwencji doprowadziło do zwiększenia obrotów firmy. Lata 90-te to czas dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.

formatowanie-plyt-mdf

Transformacja systemowa w kraju i związane z nią wprowadzenie wolnego rynku oraz otwarcie granic umożliwiło właścicielowi zakup nieosiągalnych do tej pory materiałów i maszyn, a w konsekwencji wprowadzenie rozwiązań stosowanych ówcześnie na świecie. Kolejna dekada to czas dużych inwestycji w urządzenia i maszyny, które miały zautomatyzować produkcję oraz podnieść jakość oferowanych produktów. Do kluczowych zmian należało zastąpienie wiertarek wielowrzecionowych sterowanych ręcznie przez operatora piłami z automatycznym załadunkiem CNC (centra obróbcze sterowane numerycznie).

Wyzwania, jakie postawiliśmy sobie na lata od 2010 do 2020, to konsolidacja firmy w jednej lokalizacji oraz zmiany organizacyjne w zakresie zarządzania. Oddanie do użytku w 2013 roku nowego biura zakończyło proces konsolidacji — od tego momentu cała działalność prowadzona jest w jednym miejscu, a produkcja ze względu na  łatwiejszy nadzór stała się bardziej efektywna. Zmiany organizacyjne skupiły się głównie na poprawie planowania poprzez wprowadzenie autorskiego systemu ERP oraz zastosowaniu filozofii Kaizen.

KIERUNEK ROZWOJU

Polityka

Nasza Polityka wskazuje nam kierunek, w którym podążamy. Opisuje obrane cele i stanowi wskaźnik dla podejmowanych przez nas działań.

DZIAŁALNOŚĆ OPERACYJNA

Naszym podstawowym zakresem działalności jest projektowanie wykonawcze i produkcja wyposażenia meblowego z możliwością rozszerzenia do kompleksowej obsługi od pomiaru do montażu.

Wartością dodaną jest wyszukiwanie i proponowanie klientowi rozwiązań, które poprawią efektywność procesów i funkcjonalność produktu.

RELACJE

Jesteśmy zorientowani na tworzenie długofalowych relacji zarówno z naszymi Klientami, jak i dostawcami. 

Przy wyborze dostawców kierujemy się spełnianiem przez nich naszych standardów, w szczególności jakościowych, etycznych oraz środowiskowych.

ŚRODOWISKO

Jesteśmy świadomi naszego oddziaływania na środowisko, dlatego przywiązujemy dużą wagę do minimalizacji i zapobiegania zanieczyszczeniom oraz zmniejszania niekorzystnego wpływu na otoczenie.

ETYKA

Nieustannie monitorujemy zgodność naszych działań z obowiązującym prawem, kładąc szczególny nacisk na zmiany w prawodawstwie. Respektujemy normy etyczne funkcjonujące u naszych partnerów. Wspieramy lokalną społeczność.

Wspieranie lokalnej społeczności.

NASZA MISJA

Przyszłość

Zwiększenie efektywności poprzez lepsze planowanie, robotyzację i podnoszenie kwalifikacji.

FABRYKA XXI WIEKU

TECHNOLOGIE

Projektowanie

Formatowanie

Frezowanie

Szlifowanie